מכון לבדיקתך ®FibroScan
המוביל בתחום גסטרואנטרולוגיה בארץ

מה זה פיברוסקאן ?

פיברוסקאן היא בדיקה המבוססת על גלי קול ומאפשרת למדוד את מידת השומניות ומידת ההצטלקות של הכבד במחלות שונות.
הבדיקה מבוצעת באמצעות מכשיר אולטרסאונד מיוחד לכבד ולכן היא לא פולשנית ולא כואבת.

המכשיר הוכיח מידת דיוק מצוינת בהשוואה להערכת הפיברוזיס בביופסית כבד, כמעט בכל קשת מחלות הכבד, בעיקר בסובלים מדלקת הכבד‎ ‎כתוצאה‎ ‎מזיהום‎ ‎בנגיף דלקת הכבד מסוג C אך גם בזיהום בדלקת הכבד מסוג B, כבד שומני ואלכוהולי ומחלות כבד כולסטטיות כגון דלקת ראשונית של דרכי המרה הקטנות (PRIMARY BILIARY CHOLANGITIS)‎.

בדיקת פיברוסקאן בודקת נוקשות בכבד, אשר בדרך כלל מעידה על Fibrosis או מחלת כבד שומני Steatosis שמהווים סימן למחלות רבות, כולל שחמת והפטיטיס.

לבדיקת פיברוסקאן יתרון גדול מכיוון שכאשר פיברוזיס מפוזר (מתפשט בגושים ולא בצלקות מתמשכות), ביופסיה יכולה בקלות לפספס את הרקמה החולה, מה שמביא לאבחון מוטעה (false negative) .

מחלת הכבד שומני
מה זה?

מחלת הכבד השומני באנגלית- Fatty liver disease היא מצב רפואי בו עודף שומן מצטבר בכבד.

לעיתים קרובות תסמיני המחלה מעטים או לא קיימים כלל. ולעיתים המחלה עלולה להיות מלווה בעייפות או כאבים בצד הימני העליון של הבטן.
סיבוכי המחלה עשויים לכלול שחמת (צירוזיס),  סרטן הכבד  ודימום מדליות הוושט. המחלה מהווה היום את הסיבה השכיחה ביותר להפרעות בתפקודי כבד, וסיבה מובילה להשתלות כבד.

מחלת הכבד שומני קשורה לרוב לתסמונת מטבולית (סוכרת , יתר לחץ דם, השמנת יתר והפרעה בשומני הדם), אך יכולה להיגרם גם כתוצאה מסיבות נוספות.

שחמת הכבד
מה זה?

שחמת הכבד באנגלית Cirrhosis היא מחלה של הכבד שבמהלכה הרקמות של הכבד נהרסות ומוחלפות ברקמה צלקתית, דבר הגורם להפרעה בזרימת הדם אל תאי הכבד ושיבוש פעילות הכבד. המחלה נובעת מסיבוכים של דלקת כבד נגיפית מסוג B או C, צריכה מופרזת של אלכוהול, תזונה לקויה, חשיפה לרעלים, טפילים מסוימים, ובנוסף עקב נטילת תרופות כגון: מטרודקסט ועוד. התסמינים לשחמת הם עייפות, אובדן תיאבון, ירידה במשקל ובחילות. אלו נגרמים בגלל פגיעה ביכולתו של הכבד לווסת את רמת המומסים בדם. תסמינים המופיעים בשלבים מאוחרים יותר של המחלה הם נטייה לדימומים ולהפרעות בקרישה, מיימת, ורידים בולטים, צהבת ועוד. נכון להיום, הנזק הנגרם הוא בלתי הפיך, וההחלמה המוחלטת היחידה למחלה כרוכה בהשתלת כבד. אף על פי שגם אז התוצאה תלויה במצב החולה ובתדירות השחמת. גילוי מוקדם יכול לעכב את המחלה ולהפחית את הסיבוכים.

למי מתאים לבצע
בדיקת
פיברוסקאן ?

 • אנשים הסובלים מהשמנת יתר
 • אנשים הסובלים מסכרת סוג 2
 • אנשים עם הפרעה בתפקודי הכבד בבדיקות הדם שלהם
 • אנשים עם כבד שומני ידוע
 • אנשים עם כבד שומני העומדים בפני ניתוח בריאטרי
 • אנשים עם מחלת הפטיטיס ויראלית
 • אנשים עם מחלות כבד כתוצאה משתיית אלכוהול
 • אנשים עם סינדרום מטאבולי (יתר לחץ דם + יתר שומנים בדם + השמנה בטנית + רמות נמוכות של HDL הכולסטרול הטוב)
ביצוע בדיקת פיברוסקאן

למה כדאי לעשות בדיקה באופק + ?

מרפאת בוטיק

במרפאה חדשנית, המעוצבת בסגנון המשרה תחושה ביתית וחמימה ושמשתרעת על פני שטח של 250 מטר, וחניון תת-קרקעי עם כ- 350 מקומות חניה ללא תשלום.

צוות של טכנאים מיומנים

הצוות מורכב ממקצוענים מנוסים, בעלי הכשרה מרבית וניסיון רב בתחום הפיברוסקאן. הם מפעילים ציוד מתקדם ומשתמשים בטכניקות מתקדמות על מנת לבצע את הבדיקה בדיוק וביעילות מרבית.

הסכם עם חברות ביטוח

אופק פלוס עובדת בהסכם עם כל חברות הביטוח הבריאות המובילות, מאפשרת ללקוחותיה ליהנות משירותי רפואה מקיפים ואיכותיים במחירים נוחים.

מכשור המתקדם בתחום

FibroScan® Expert 630 עם יכולות הדיאגנוסטיקה המתקדמות והממשק הידידותי, מהווה כלי עוצמתי שמסייע לרופאים בטיפול יעיל וממוקד במחלות הכבד, מקנה ביטחון ומוביל לתוצאות רפואיות מיטביות למטופלים.

ומה מקבלים בסוף התהליך ?

דר' רוזנר גיא

תוצאת הבדיקה עם המלצות של ד”ר רוזנר גיא – גסטרואנטרולוג מומחה נשלחת בדואר אלקטרוני.

ד”ר רוזנר גיא הינו מומחה ברפואה פנימית, גסטרואנטרולוגיה וגנטיקה רפואית.

 • בעל דרגת מרצה בבית הספר לרפואה ע”ש סאקלר, באוניברסיטת תל אביב
 • עוסק במחקר ומפרסם מאמרים בעיתונים מקצועיים ומרצה בכנסים בינלאומיים
 • חבר בועדת הלסינקי במרכז רפואי ת”א
 • בעל תעודת Good Clinical Practices לביצוע מחקרים קליניים

אל תתנו לזמן לנצח אתכם!

קבעו מועד לבדיקת פיברוסקאן ותמנעו מסיבוכים קשים!!!